Investitsiyalar sanoat va savdo vazirligi hamkorligida Birlashgan Arab Amirliklarida joylashgan “IFFCO Beauty” bosh ijrochi direktori Serxad Kemal Kelimchi,  ishlab chiqarish bo‘yicha direktor Satish Kumar,  kompaniyaning O‘zbekistondagi vakili Omer Basoglu, “IFFCO Culinary” bosh ijrochi direktori Andrey Dribniy  bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda mahsulotlarni sertifikatlashtirish tartib Состоялась встреча с представителями торгово-производственной сети «IFFCO», расположенной в Объединенных Арабских Эмиратах. lari, mamlakatimizda standartlashtirish, texnik jihatdan tartibga solish va muvofiqlikni baholash sohasida olib borilayotgan islohotlar yuzasidan fikr almashildi.
“IFFCO” savdo va ishlab chiqarish tarmog‘ining xorijiy davlatlariga mahsulotlarni olish kirishdagi muvofiqlikni baholash bo‘yicha halqaro tajribasi o‘rtoqlashildi.
“IFFCO” savdo va ishlab chiqarish tarmog‘i vakillari maxsulotlar sinovi olib boriladigan laboratoriya faoliyati bilan tanishdi.
Yaratilgan infratuzilma, laboratoriyalardagi shart-sharoitlar xalqaro standartlar va meʼyoriy talablarga mosligi “IFFCO” savdo va ishlab chiqarish tarmog‘i ekspertlari tomonidan eʼtirof etildi.
Uchrashuv natijasiga ko‘ra, soha yo‘nalishiga oid masalalarda tajriba almashish va o‘zaro  fikr-mulohazalar almashishga kelishildi.

В сотрудничестве с Министерством Инвестиций, Промышленности и Торговли состоялась встреча с Серхадом Кемалем Келимчи, Главным исполнительным директором компании «IFFCO Beauty», расположенной в Объединенных Арабских Эмиратах, Сатишем Кумаром, Директором по производству, Омером Басоглу, представителем компании в Узбекистане, Андреем Дрибным, генеральным директором «IFFCO Culinary».
На встрече состоялся обмен мнениями о процедурах сертификации продукции, реформах в области стандартизации, технического регулирования и оценки соответствия в нашей стране.
Гости поделились международным опытом торгово-производственной сети «IFFCO» в области оценки соответствия при поступлении продукции в зарубежные страны.
Представители торгово-производственной сети «IFFCO» ознакомились с деятельностью лаборатории, в которой проводятся испытания продукции.
Соответствие условий в созданной инфраструктуре и лабораториях международным стандартам и нормативным требованиям было признано экспертами торгово-производственной сети «IFFCO».
По итогам встречи была достигнута договоренность об обмене опытом и обратной связью по вопросам, связанным с направлением деятельности на местах.