Ўзбекистон Республикасининг "Мувофиқликни баҳолаш органларини аккредитация қилиш тўғрисида"ги Қонуни.
Ўзбекистон Республикасининг "Истеъмолчиларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тўғрисида"ги Қонуни
Ўзбекистон Республикасининг "Озиқ-овқат маҳсулотининг сифати ва хавфсизлиги тўғрисида"ги Қонуни
"Ўзбекистон техник жиҳатдан тартибга солиш агентлигининг фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида"ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 28 мартдаги ПҚ-91-сонли қарори
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 2 июндаги ПФ-6240-сонли "Техник жиҳатдан тартибга солиш соҳасида давлат бошқарувини тубдан такомиллаштириш тўғрисида"ги  фармони
Ўзбекистон Республикаси Президентининг  2021 йил 2 июндаги ПҚ-5133-сонли "Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳузуридаги Ўзбекистон техник жиҳатдан тартибга солиш агентлиги фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида"ги қарори
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 30 январдаги 43-сонли "Ўзбекистон Республикасида мувофиқлиги тасдиқланиши лозим бўлган мувофиқликни баҳолаш объектлари рўйхатларини тасдиқлаш тўғрисида"ги қарори
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2004 йил 6 июлдаги 318-сонли “Маҳсулотларни сертификатлаштириш тартиботини соддалаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарори
“Маҳсулотларни сертификатлаш қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида”. (Қайд АВ 18.03.2005 й. № 1458)
“Маҳсулотнинг хавфсизлик талабларига мувофиқлигини декларациялаш тартиби тўғрисида низомни тасдиқлаш ҳақида”. (Қайд АВ 06.04.2005 й. № 1465)
“Мажбурий тартибда сертификатланадиган бир турдаги маҳсулотларнинг алоҳида турларини сертификатлаш қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида” (Қайд АВ 28.09.2005 й. № 1513)
Озиқ-овқат маҳсулотларига, уларни ишлаб чиқариш воситаларига ва халқ истеъмоли молларига гигиеник сертификати бериш тартиби тўғрисида йўриқномани тасдиқлаш ҳақида (Qayd AV 08.12.2005 y. № 1525).
“Ўзбекистон Республикаси Миллий сертификатлаштириш тизимида ишлар ва хизматларга ҳақ тўлаш қоидаларини тасдиқлаш тўгърисида”. (Қайд АВ 11.10.2013 й. № 2516).
"Мувофиқликни баҳолаш соҳасида ходим сифатида иштирок этишга талабгор бўлган мутахассисларни сертификатлаштириш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида" (Қайд АВ 11.10.2013 й. № 2748).
"Сифат бўйича эксперт-аудиторларни аттестациядан ўтказиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида" (Қайд АВ 21.07.2017 й. № 2899).