Бугун мамлакатимизда, айниқса, пойтахтимизда транспорт воситалари кўпайиб бормоқда. Бу одамларимизнинг турмуш даражаси юксалаётгани, юртимиз йилдан-йилга фаровонлашаётганининг исботидир. Зеро, кенг кўламли ислоҳотлардан кўзланган мақсад ҳам аҳоли турмуш даражасини ошириш, инсон манфаатларини тўла таъминлашдир.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев пойтахтимизнинг Чилонзор туманидаги ички йўлларни таъмирлаш лойиҳаси билан танишди. Лойиҳага кўра 2017-2018 йилларда тумандаги барча ички йўллар тўлиқ таъмирланади.
Давлатимиз раҳбари лойиҳа билан танишар экан, йўлларнинг сифати ва замонавийлигига алоҳида эътибор қаратиш зарурлигини таъкидлади.
Катта бино ва иншоотлар, бозор ҳудудларига яқин масофаларда жойлашган автотранспорт воситаларини вақтинча сақлаш жойлари етишмаслиги муайян ноқулайликлар туғдираётганлигини кўрсатмоқда. Президентимизга катта бино ва иншоотлар олдида махсус автотураржойлар лойиҳаси ҳақида ахборот берилди.
Унга кўра бинолар ёнида автомобиллар учун мўлжалланган уч ва тўрт қаватли автотураржойлар қурилиши режалаштирилган. Бу йўллардаги тирбандликларнинг олдини олиш, ҳайдовчилар ва пиёдалар хавфсизлигини таъминлашда муҳим аҳамият касб этади.
Президентимиз йўлларни яхшилаш билан бирга, автотранспорт воситаларини вақтинча сақлаш жойларини ҳам замонавий талаблар даражасида бунёд этиш бўйича мутасаддиларга тегишли кўрсатмалар берди.

Сегодня количество транспортных средств в нашей стране, особенно столице, стремительно увеличивается. Это свидетельствует о растущем уровне жизни населения, динамичном развитии нашей страны. В повышении качества жизни населения, обеспечении интересов человека и заключается цель осуществляемых широкомасштабных реформ.
Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев ознакомился с проектом ремонта внутренних дорог Чиланзарского района столицы. Проект предусматривает проведение полного ремонта всех внутренних дорог района в 2017-2018 годах.
Глава нашего государства, знакомясь с проектом, отметил необходимость обеспечить высокое качество дорог и их соответствие современным требованиям.
Нехватка мест для временных стоянок автомобилей рядом с крупными зданиями и сооружениями, рынками создает ряд неудобств. Президенту было рассказано о проекте строительства автомобильных стоянок рядом с крупными сооружениями.
Проект предусматривает возведение трех- и четырехэтажных парковок. Это позволит предотвратить возникновение пробок на дорогах, послужит обеспечению безопасности водителей и пешеходов.
Президент нашей страны дал ответственным лицам соответствующие указания по обеспечению ремонта дорог и строительства парковок для автомобилей в соответствии с современными требованиями.