Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 23 март куни Остона шаҳрида “Ватан ҳимоячилари” монументига гул қўйди.
Ушбу монумент Президент Нурсултон Назарбоев ташаббуси билан 2001 йил Иккинчи жаҳон урушида ҳалок бўлган қозоғистонлик Ватан ҳимоячилари хотирасига бағишлаб бунёд этилган.
Давлатимиз раҳбари тинчлик, озодлик йўлида жон фидо қилган ватанпарвар инсонлар хотирасига ҳурмат бажо келтирди. Ёдгорлик мажмуаси билан танишди.
Шавкат Мирзиёев Қозоғистон пойтахтидаги Давлат раҳбарлари хиёбонига кўчат ўтқазди. Бу ерда Биринчи Президентимиз Ислом Каримов эккан дарахт баравж ўсмоқда.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 23 марта возложил цветы к монументу "Защитники Отечества" в городе Астане.
Данный монумент возведен по инициативе Президента Нурсултана Назарбаева в 2001 году в память о казахстанцах, павших на Второй мировой войне.
Глава нашего государства отдал дань памяти самоотверженных патриотов, пожертвовавших жизнями во имя мира и свободы своей страны, ознакомился с мемориальным комплексом.
Шавкат Мирзиёев посадил деревце на Аллее глав государств в столице Казахстана. Здесь растет посаженное Первым Президентом нашей страны Исламом Каримовым дерево.