Тадбиркорларнинг мурожаатлари қоноаатлантирилди.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 11.11.2015 йилдаги “Сиқилган газ, суюлтирилган нефт гази ёки дизель ёқилғиси ва газ аралашмасида ишловчи автотранспорт воситаларидан хавфсиз фойдаланиш учун Умумий техник регламентини тасдиқлаш тўғрисида”ги 326-сонли қарори ижросини жойларда таъминлаш, яъни синов лабораторияларини аккредитациялаш юзасидан бошқармага тадбиркорлик субъектларидан бир қанча мурожаатлар тушди. Ушбу мурожаатларга асосан бошқармада “Синов лабораторияларини аккредитацияга тайёрлаш хизмати” йўлга қўйилди. 2016 йил давомида вилоятдаги 9 та синов лабораторияларига шартнома асосида лаборатория низоми, жараён ҳужжатлари, мансаб йўриқномалари, норматив ҳужжатлар илан таъминлашда яқиндан ёрдам кўрсатилди, ходимларга соҳага доир зарур маълумотлар берилди. Амалга оширилган ишлар натижасида 3 та лаборатория аккредитация қилинди, 6 та лабораторияларда 2017 йилнинг 1 чорагида аккредитациялаш ишларини якунига етказиш режалаштирилган.
Ушбу йўлга қўйилган хизмат орқали тадбиркорлик субъектларга қулайликлар яратиш билан бирга бошқарма ходимларининг моддий жиҳатдан таъминотининг ошишига ҳам эришилмоқда.

Обращение предпринимателей удовлетворены
По Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 11.11.2015 года № 326 «Об утверждения общего технического регламента о безопасности автотранспортных средств, работающих на сжатом природном, сжиженном нефтяном газах или на смеси дизельного и газообразного топлива» в Кашкадарьинское управление стандартизации и метрологии поступило ряд обращений от предпринимателей области.
На основе этих обращений в управление организовано услуга на договорной основе по оказанию помощи для подготовки аккредитации испытальных лабораторий предпринимателям занимающихся услугами по установке на автотранспортное средство специального оборудования, обеспечивающего работу его двигателя на сжатом природном, сжиженном нефтяном газах или на смеси дизельного и газообразного топлива.
В 2016 году со стороны управления оказано методическая помощь 9-ти испытательным лабораториям для аккредитации. Со стороны сотрудников управления оказана помощь по обеспечению нормативными документами, составления должностных инструкций и процедурных документов. На основе оказанной помощи в 2016 году проведена аккредитация в 3-х испытательных лабораториях предпринимателей. Планируется завершения этапа аккредитации в остальных 6-ти предприятиях в 1-квартале 2017 года.
На основе организованной услуги со стороны управления созданқ благоприятные удобства предпринимателям, а также предоставлена материальная помощь сотрудникам управления.