“Сифатни бошқариш тизимини халқаро даражага кўтариш”
Ўзбекистон Республикаси Президенти ва ҳукуматимиз томонидан тадбиркорлик субъектларини ҳар томонлама ҳимоя қилиш, уларни қўллаб қувватлаш бугунги куннинг устувор вазифаси сифатида белгиланган.
Бугунги кунда бу борада Самарқанд вилоятида ҳам кўпгина ишлар амалга оширилмоқда. Вилоятдаги экспортга ихтисослашган 23 та корхоналар тармоқ жадвалига киритилди ва тасдиқланди, ҳозирда ушбу корхоналар билан халқаро тан олинган сертификатлаштириш идораларига эга Ўрта Осиё “Русский Регистр” хусусий корхонаси ва “Ўзбек Турк тест маркази” МЧЖ КК билан сифат менежменти тизимини сертификатлаштириш юзасидан хамкорлик ўрнатилган.
Ушбу корхоналар халқаро даражада сертификатлангандан кейин бутун дунёга маҳсулот экспорт қилиш учун йўл очилади ҳамда сифат менежменти тизимини халқаро тан олишга эришилади ва бу барчамизнинг умумий ютуғимиздир.

“Поднятие Систем менежмента качеста  на международный  уровень”
Со стороны Президента и правительства Республики Узбекистан на сегодняшний день намечены глобальные задачи всесторонней поддержки и стимулирования предпринимателей.
На сегодняшний день в Самаркандской области проделаны ряд  мероприятий и работ в этом направлении. 23 экспортоориентированнных предприятий внесены в сетевой график и утверждены хокимом области  ведутся совместные работы по международной сертификации систем менеджмента качества с признанными международными сертифика-ционными органами такими, как ЧП “Русский Регистр” Средняя Азия и              СП ООО “Узбек Турк Тест Маркази”.
После сертификации 23-х экспортоориентированных предприятий на международном уровне систем менеджмента качеста откроется широкая дорога на международный рынок и это будет нашим общим достижением.