Олий Мажлис Қонунчилик палатасида Германия элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
Олий Мажлис Қонунчилик палатасида Германия Федератив Республикасининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Найтхарт Хёфер-Виссинг билан учрашув бўлиб ўтди.
“Ўзбекистон – Германия” парламентлараро гуруҳи раҳбари Рустам Комилов мамлакатларимиз ўртасидаги ижтимоий-сиёсий, иқтисодий ва маданий соҳалардаги ҳамкорлик изчил ривожланиб бораётганини таъкидлади.
Ўзбекистон ва ГФР ўртасидаги парламентлараро муносабатлар йилдан-йилга мустаҳкамланиб бормоқда. Германия Федератив Республикаси Бундестаги билан “Ўзбекистон – Германия” парламентлараро гуруҳи аъзолари малакатимизда ўтказилаётган халқаро тадбирларда мунтазам иштирок этмоқда.
– Ўзбекистон Германиянинг энг муҳим стратегик ҳамкорларидан бири, – деди Найтхарт Хёфер-Виссинг. – Мамлакатингиз Марказий Осиёда осойишталик ва фаровонлик мустаҳкамланишига салмоқли ҳисса қўшмоқда. Ўзбекистонда қонун ижодкорлиги жараёнини янада ривожлантиришга қаратилган ислоҳотлар алоҳида эътиборга молик. Амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар халқингиз фаровонлигини янада оширишга хизмат қилади. Биз турли йўналишлардаги ҳамкорлигимизни ривожлантириш ниятидамиз.
Учрашувда меҳмонларга Олий Мажлис Қонунчилик палатаси, қўмиталар, фракциялар ва депутатлик гуруҳларининг фаолияти тўғрисида маълумот берилди.

В Законодательной палате Олий Мажлиса состоялась встреча с послом Германии
В Законодательной палате Олий Мажлиса состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Федеративной Республики Германия в нашей стране Найтхартом Хёфер-Виссингом.
Руководитель межпарламентской группы “Узбекистан – Германия” Рустам Комилов отметил последовательное развитие сотрудничества между нашими странами в общественно-политической, экономической и культурной сферах.
С каждым годом укрепляются межпарламентские связи между Узбекистаном и ФРГ. Члены межпарламентской группы "Узбекистан – Германия" и Бундестага Федеративной Республики Германия регулярно участвуют в проводимых в нашей стране международных мероприятиях.
– Узбекистан является одним из важнейших стратегических партнеров Германии, – сказал Найтхарт Хёфер-Виссинг. – Страна вносит весомый вклад в укрепление мира и стабильности в Центральной Азии. Особого внимания заслуживают реформы, направленные на дальнейшее развитие процесса законотворчества в Узбекистане. Осуществляемые широкомасштабные реформы служат дальнейшему росту благополучия и процветания народа Узбекистана. Мы намерены развивать наше сотрудничество в различных направлениях.
В ходе встречи гостям была предоставлена информация о деятельности Законодательной палаты Олий Мажлиса, ее комитетов, фракций и депутатских групп.