Ишлаб чиқарувчи корхоналар ва тадбиркорлик субъектларига қулайликлар
Ишлаб чиқарувчи корхоналар ва тадбиркорлик субъектларига қулайликлар яратиш мақсадида, ҳамда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2015 йил 19 октябрдаги “2020 йилгача бўлган даврда миллий инфратузилмалар сифатини ривожлантириш дастурини тасдиқлаш тўғрисида” ги 298-сонли қарори ижросини таъминлаш мақсадида, қўшма корхонанинг енгил саноат маҳсулотларини синаш лабораторияси жорий йилнинг 5 февралида халқаро аккредитациядан ўтказилган эди.
Бу эса ўз навбатида лаборатория томонидан енгил саноат маҳсулотларини халқаро стандартлар талаблари асосида синовларини амалга ошириш имконини бериб, лаборатория томонидан расмийлаштирилган синов баённомалари ва синов натижалари нафақат ички бозорда, балки жаҳон бозорида тўғридан-тўғри тан олиниши имкониятини яратди.
Хусусан, лабораториямиз томонидан республикамизнинг энг йирик тўқимачилик фабрикалари МЧЖ “OQ SAROY TEKSTIL”, МЧЖ “O'z fant”,
МЧЖ “Yousangtex” ҚК, МЧЖ “BERAD TEKS”, МЧЖ “Daka-Tex” га халқаро синов талабларига мувофиқ, синов ишлари ўтказилди. Бу эса улар томонидан ишлаб чиқарилган маҳсулотлар Қозоғистон, Хитой, Туркия ва Россия каби давлатларга экспорт қилинишига ёрдам беради.
Бу эса экспорт қилинаётган маҳсулотларимизни жаҳон бозорларида ўз ўрнини топишда ҳамда “Ўзбекистонда ишлаб чиқарилган” бренди номи янада машҳур бўлишига олиб келади.

В целях создания благоприятных условий для производственных предприятий и субъектом предпринимательста а также
В целях создания благоприятных условий для производственных предприятий и субъектом предпринимательста а также, для обеспечения выполнения постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан №298 от 19 октября 2015 года «об утверждении программы развития качества национальных инфраструктур в период до 2020 года» 5 февраля этого года испытательная лаборатория по испытанию продукции легкой промышленности на основе требований международных стандартов,
а также обеспечивает прямого признания как во внутреннем, так и в международном рынке протоколов испытания и результатов испытаний лаборатории.
В частности, испытательной лабораторией согласно международным требованием проведены испытания продукции крупных текстильных предприятий республики МЧЖ «OQ SAROY TEKSTIL», МЧЖ «O’z fant», МЧЖ «Yousangtex» КҚ, МЧЖ «BERAD TEKS» и МЧЖ «Daka-Tex», который позволит экспортировать продукции этих предприятий в Казахстан, Китай, Турцию и Россию.
Это приводит к популяризации экспортируемых товаров на международном рынке, а также признанию национального бренда произведено в Узбекистане.