Ўзбекистон техник жиҳатдан тартибга солиш агентлиги ташаббуси билан, Ташқи ишлар вазирлиги, Ўзбекистоннинг Украинадаги элчихонаси ҳамкорлигида Украина Республикасининг Ўзбекистондаги элчихонаси, Украина Республикаси Озиқ-овқат маҳсулотлари хавфсизлиги  ва истеъмолчиларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш давлат хизмати,  «Укркондпром» уюшмаси вакиллари иштирокида онлайн учрашуви ташкил этилди.
Унда озиқ-овқат маҳсулотини тамғалаш юзасидан қўйиладиган талаблар, миллий ва халқаро стандартларни жорий этиш ва қўллаш, техник жиҳатдан тартибга солиш бўйича Украина ва Ўзбекистон тажрибаларида  фикр алмашилди.
Учрашув якунига кўра, мазкур  йўналишларда икки томонлама кўп қиррали ва ўзаро манфаатли ҳамкорликни  фаоллаштиришга келишиб олинди.

21 января текущего года была организована онлайн-встреча с участием представителей в Узбекского агентства по техническому регулированию, Министерства иностранных дел Республики Узбекистан, Посольства Республики Узбекистан в Украине и представителей Посольства Украины в Республике Узбекистан, Департамента по международным коммуникациям, внутренним и внешним связям Госпотребслужбы Украины, Ассоциации «Укркондпром».
На встрече стороны обменялись мнениями о требованиях к маркировке пищевой продукции, внедрении и применении национальных и международных стандартов, техническом регулировании в Украине и Узбекистане.
В завершение мероприятия достигнута договоренность об активизации двустороннего многопланового и взаимовыгодного сотрудничества в данных сферах.