Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги кўмагида Европа Иттифоқи томонидан молиялаштирилган ва Халқаро савдо маркази (ITC) томонидан амалга оширилаётган "Ўзбекистоннинг ЖСТга аъзо бўлишига кўмаклашиш" лойиҳаси доирасида жорий йилнинг 05-09 июль кунлари мувофиқликни баҳолаш ходимлари учун интеграциялашган менежмент тизимида аудит ўтказиш бўйича ўқув семинари ташкил этилди.
60 дан ортиқ давлат ва хусусий секторда фаолият кўрсатаётган мувофиқликни баҳолаш ходимлари иштирок этган ўқув семинарда халқаро эксперт Алекс Езрахович томонидан интеграциялашган менежмент тизимида аудит ўтказиш бўйича билим ва кўникмалар берилди.
Шу билан бирга, интеграциялашган менежмент тизимида халқаро тажриба бўйича фикр алмашилди. Ўқув семинари давомида иштирокчилар томонидан билдирилган мавжуд муаммо ва таклифлар ўрганилди.

В рамках проекта "Содействие вступлению Узбекистана в ВТО", финансируемого Европейским Союзом и реализуемого Центром международной торговли (ITC) при поддержке Министерства инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан, был организован обучающий семинар на тему проведения аудита Интегрированной системы менеджмента.
На обучающем семинаре, в котором приняли участие более 60 специалистов в области оценки соответствия государственного и частного секторов, знания и навыки по аудиту в интегрированной системе менеджмента были предоставлены международным экспертом Алексом Эзраховичем.
В то же время, стороны обменялись мнениями о международном опыте в области интегрированной системы управления. В ходе семинара-тренинга были изучены существующие проблемы и высказанные участниками предложения, на все вопросы подробно ответил международный эксперт Алексей Езрахович.