Ҳар йили ИСО ҳалқаро ташкилоти Бош Ассамблея йиғилишини ўтказишдан аввал, ўтган йилдаги ишлари сарҳисоб қилинади.
Кенгаш томонидан 2020 йилнинг сентябрь ойида Бирлашган Араб Амирлигининг Абу Даби шаҳрида ўтказилиши режалаштирилган Бош Ассамблея йиғилиши пандемия муносабати билан онлайн тарзда ўтказишга қарор қилинди. Ушбу онлайн тадбирда дунёнинг 160 дан ортиқ давлатларнинг миллий стандартлаштириш ташкилотлари иштирок этади.
2019 йил ИСО халқаро ташкилоти учун самарали ва кутилган натижаларга бой йил бўлди. Ўтган йилда 84,000 саҳифадан иборат 1638 та халқаро стандарт ва тавсияномалар нашр этилди, бу бошқа йилларга нисбатан анча кўпдир.
Ахборот хафвсизлиги ва махфийлиги таҳдидларига қарши курашишда муҳим рол ўйнайдиган ISO /IEC 27701 стандарти, янги инновацияларни бошқариш учун яратилган ISO 56002 стандарти шулар жумласидандир.
Халқаро стандартлар сони 2019 йил 31 декабр ҳолатига кўра 22 913 та, стандартларни ишлаб чиқадиган техник қўмиталар сони 3632 та, 61та мамлакатда ўтказилган учрашувлар сони 3677тани ташкил этди.
Ишлаб чиқилган стандартлар инглиз ва француз тилида мавжуд бўлган миллиондан ортиқ саҳифаларни ўз ичига олади.
Халқаро стандартларни нашр этиш асосан 5 та тармоқда юқори кўрсатгичларга эришилди, булар Ахборот технологиялар, графика ва фотография (21,7%), машинасозлик (15,0%), транспорт (12,5%), металл бўлмаган материаллар (8,9%), соғлиқни сақлаш, тиббиёт ва лаборатория жиҳозлари (6,8%) каби соҳаларидир
Техник қўмиталарнинг дастурига жами 4,702та иш ўрни киритилган бўлиб, шундан 2025 янги иш жойи рўйхатга олинган. Кунига ўртача 28та техник учрашувлар ўтказилади.
Женевада жойлашган ISO марказий котибиятининг муҳим рақамли кўрсатгичлари корхонанинг ўз мақсадларига эришишда натижа ва самарадорлигини кўрсатади. 2019 йил давомида қарийб 150 киши иш билан таъминланди, 24 миллатдан иборат ишчи гуруҳи бир жамоа сифатида астойдил меҳнат қилиб қелмоқда.
Аёлларнинг эркакларга нисбати 59/41 нисбати, бу ўз навбатида ISO фаолиятида гендер мувозанати муҳимлигининг ёрқин намунасидир.
ИСО халқаро ташкилоти келгуси йилларда хам ўз мақсадлари ва стратегияларига эришиш учун юқоридаги тамойилларга асосланиб иш олиб боради.
Халқаро стандартлаштириш ташкилотининг (ISO) 2019 йил хисоботи билан батафсил қуйидаги линк орқали танишиш мумкин https://www.iso.org/ru/annual-reports.html

В 2019 году Международная организация  ИСО оправдала свои поставленные цели и даже превзошла все ожидания.. Например, 1 638 документов (более 84 000 страниц) были опубликованы в ИСО, большее количество, чем в любой другой год. К ним относятся такие стандарты, как ISO / IEC 27701, которые будут играть важную роль в борьбе с угрозами конфиденциальности в интернете, стандарты, обеспечивающие устойчивую интегрированную урбанизацию посредством информационного моделирования зданий,
и ISO 56002, новый стандарт управления инновациями. Кроме того, показатель международных стандартов и типовых документов ИСО на 31 декабря 2019 года составляет 22 913. В этом же году технические органы, разрабатывающие стандарты
в ИСО составляют 3 632, а количество встреч прошедших в 61 странах достигает 3 677.
Эти стандарты включают в себя более миллиона страниц, которые доступны на английском
и французском языках.
Топ 5 технических секторов ИСО, опубликованных результатов составляет в таких секторах, как информационные технологии, графика и фотография (21,7%), машиностроение (15,0%), транспорт (12,5%), неметаллические материалы (8,9%), здоровье, медицина и лабораторное оборудование (6,8%).
В общей сложности 4 702  рабочих мест были включены в программу технических комитетов, в том числе  было зарегистрировано 2025 новых рабочих мест. В среднем
за день проходят 28 технических совещаний.
Немаловажные цифровые показатели Центрального Секретариата ИСО, расположенного в г.Женеве показывают результативность и эффективность предприятия при достижении своих целей. На 2019 год трудоустроено порядка 150 человек, из них 24 национальностей усердно работают вместе как сплоченная единая команда. Соотношение женщин и мужчин составляет 59/41, что является ярким примером значения баланса  в деятельности ИСО.
ИСО продолжает опираться на этот прогресс, чтобы достичь своих  целей и стратегий, поставленных на последующие годы.
Для получения дополнительной информации, пожалуйста, свяжитесь с управлениям международного сотрудничества Агентства «Узстандарт» или по следующей ссылке- https://www.iso.org/ru/annual-reports.html