Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги томонидан Ўзбекистон стандартлаштириш, метрология ва сертификатлаштириш агентлиги Бош директорининг 2016 йил 1 июндаги 315-сонли “Ўзбекистон Республикаси ҳудудидаги корхоналар томонидан ишлаб чиқарилаётган алкоголли маҳсулотларни мувофиқлик белгиси билан тамғалаш тартибига ўзгартиришлар киритиш тўғрисида”ги буйруғи 2016 йил 27 июнда 480-3-сон билан рўйхатга олинди.
«Ўзбекистон Республикаси ҳудудидаги корхоналар томонидан ишлаб чиқарилаётган алкоголли маҳсулотларни мувофиқлик белгиси билан тамғалаш тартиби»га киритилган ўзгартиришлар чоп этилган кундан 3 ой ўтгач амалга киритилади - 2016 йил 5 октябрдан.

Министерством юстиции Республики Узбекистан от 27.06.2016 г. за №480-3 зарегистрирован Приказ генерального директора Узбекского агентства стандартизации, метрологии и сертификации от 01.06.2016 г. №315 «О внесении изменений в порядок маркирования знаком соответствия алкогольной продукции, выпускаемой предприятиями на территории Республики Узбекистан».
Изменения, внесенные в «Порядок маркирования Знаком соответствия алкогольной продукции, выпускаемой предприятиями на территории Республики Узбекистан» согласованы с Холдинговой компанией «Узвинпром-холдинг» и ТПФ ГПО «Давлат белгиси» и вступают в силу по истечении трех месяцев со дня официального опубликования – с 5 октября 2016 года.