“Ўзбекистон Республикасида йўл ҳаракати қоидалари бузилишини фото-видео орқали аниқлашнинг автоматлаштирилган тизими” инвестициявий лойиҳани амалга ошириш доирасида “Ўзстандарт” агентлиги Германиянинг ATLAS International AG ва JENOPTIK Robot GmbH компаниялари билан манфаатли келишуви бўлиб ўтди.
Учрашувда фото-видео фиксация қилиш тизимларининг техника ва ускуналарини стандарт талабларига мувофиқлигини текширувдан ўтказиш лабораториясини ташкил этиш бўйича шартнома лойиҳаси кўриб чиқилди.
Маълумот ўрнида: Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 30 октябрдаги ПҚ-3989-сонли “Йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш соҳасида инвестициявий лойиҳани амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Қарорини бажариш мақсадида 2019 йил 14 январда Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги, Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги, “Ўзстандарт” агентлиги ва ATLAS International AG компанияси ўртасида имзоланган “Ўзбекистон Республикасида йўл ҳаракати қоидалари бузилишини фото-видео фиксация қилишнинг автоматлаштирилган тизими” инвестициявий лойиҳасини амалга ошириш тўғрисида келишув имзоланган.

Во исполнение Постановления Президента Республики Узбекистан «О мерах по реализации инвестиционного проекта в сфере обеспечения безопасности дорожного движения» от 30 октября 2018 года № ПП-398914 января 2019 годаподписано Соглашение о реализации инвестиционного проекта «Автоматизированная система фото-видео фиксации нарушений правил дорожного движения в Республике Узбекистан», подписанного между Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, Министерством внутренних дел Республики Узбекистан, Агентством «Узстандарт» и Компанией ATLAS International AG. (Германия)
В рамках реализации данного проекта 20 февраля 2019 года состоялась рабочая встреча руководства агентства «Узстандарт» и ATLAS International AG. (Германия) Компанией «Jenoptik Robot GmbH» (Германия) На встрече был рассмотрен проект Контракта по созданию лаборатории по измерению техники и оборудования систем фото-видеофиксации на соответствие стандартам и требованиям.
Результатом встречи станет подписание Контракта по совместной эксплуатации лаборатории по измерению техники и оборудования систем фото-видео фиксации на соответствие установленным стандартам и требованиям.