“Ўзстандарт” агентлиги мамлакатимиздаги ишлаб чиқарувчи ва хизмат кўрсатувчи корхоналарни Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Давлат мукофотининг 7 чи танловида иштирок этиш учун таклиф этади.
Ушбу танлов МДҲ мамлакатларида 2007 йилдан буён ўтказиб келинмоқда.
Тадбирдан кўзланган асосий мақсад юқори сифатли ва рақобатбардош маҳсулотлар ишлаб чиқаришни рағбатлантириш, уларнинг экспорт имкониятларини кенгайтириш, шунингдек МДҲ ишлаб чиқарувчиларининг Ҳамдўстлик мамлакатлари ҳамда жаҳон бозорида ўз ўринларига эга бўлишдан иборат.
МДҲга аъзо давлатларда рўйхатдан ўтган ҳар қандай юридик шаклдаги ишлаб чиқарувчи ёки ҳизмат кўрсатувчи ташкилот танловда қуйидаги 7 та номинация бўйича иштирок этишлари мумкин (қурол-яроқ ва ҳарбий техника бундан мустасно).
1. Ходимларнинг сони:
- 250 тагача ходимларга эга ташкилотлар,
- 251 дан 3000 тагача ходимларга эга ташкилотлар;
- 3000 дан ортиқ ходимларга эга ташкилотлар;
2. Фаолия турлари бўйича:
- саноат маҳсулотлари ишлаб чиқарувчилар,
- истеъмол товарлари ишлаб чиқарувчилар,
- озиқ-овқат маҳсулотлари ва қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини ишлаб чиқарувчилар,
- хизмат кўрсатувчилар.
Танловда иштирок этувчилар камида 2 йил давомида юқори даражада хизмат кўрсатиш ёки сифатли маҳсулотлар ишлаб чиқаришлар билан шуғулланган бўлишлари, ҳамда камида 2 та МДҲга аъзо давлатларга маҳсулот ёки хизматларини экспорт қилган бўлишлари лозим.
Мукофот ҳар бир номинация бўйича иштирокчилар орасидан энг яхши ташкилотларни танлаб олиш йўли билан танлов асосида амалга оширилади ва жойларда экспертизадан ўтказилади.
Батафсил маълумотни олишни истаганлар учун «Ўзстандарт» агентлигига мурожаат қилишингизни сўраймиз.
Маъсул ҳодим: «Ўзстандарт» агентлигининг Ҳуқуқий экспертиза ва халқаро алоқалар бўлими бошлиғининг ўринбосари Аллаев Батир. Тел: (99871) 202-00-11 (қўшимча 1049), моб: (+99890) 930-87-92

Объявляется проведение 7-го конкурса на соискание Премии Содружества Независимых Государств (СНГ) - 2019 за достижения в области качества продукции и услуг. Мероприятие проводится на территории СНГ с 2007 года, а в следующем году узбекские предприятия впервые смогут принять в нем участие.
Цель конкурса - стимулирование производства высококачественной и конкурентоспособной продукции, повышение ее экспортных возможностей, создание высокой репутации товаропроизводителей СНГ, как на рынке Содружества, так и на мировом рынке.
Принять участие в конкурсе могут юридические лица любой организационно-правовой формы, зарегистрированные в любом государстве - участнике СНГ, осуществляющие производство продукции (кроме производства вооружения и военной техники) или оказывающие услуги в каждой из следующих семи номинаций:
1.По численности работающих:
- организации с численностью работающих до 250 человек,
- организации с численностью работающих от 251 до 3000 человек;
- организации с численностью работающих более 3000 человек;
2. По видам деятельности:
- производство продукции производственного назначения,
- производство товаров народного потребления,
- производство продовольственных товаров и сельскохозяйственной продукции,
- услуги.
Принимающее участие в конкурсе юридическое лицо должно подтвердить высокое качество выпускаемой продукции или оказываемой услуги в течение не менее 2 лет и осуществлять поставки (экспорт) продукции (оказывать услуги) не менее чем в 2 государства – участника СНГ. Премия присуждается на конкурсной основе путем определения лучших организаций из числа участников конкурса в каждой номинации на основе проведения экспертных оценок материалов и экспертизы на местах.
Для получения подробной информации, просим обращаться в агентство «Узстандарт». Контактное лицо: Аллаев Батыр – заместитель начальника Управления правовой экспертизы и международных отношений агентства «Узстандарт», тел.: (99871) 202-00-11 (внутр. 1049), моб: (+99890) 930-87-92