“Ўзстандарт” агентлигида “PerkinElmer” компанияси вакиллари иштирокида “Халқаро стандартлар бўйича озиқ-овқат ва қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари сифат назорати” мавзусида семинар йиғилиши бўлиб ўтди.
Семинарда “Ўзстандарт” агентлиги ва унинг ҳудудий бўлинмалари, Соғлиқни сақлаш Вазирлиги қошидаги ДСЭНМ ва Ўсимликлар карантин давлат инспекцияси, “Донмаҳсулотлари” МЧЖ, Давлат ветеринария Қўмитаси мутахассислари иштирок этдилар.
Семинарда халқаро стандартларга мувофиқ маҳсулот синовлари учун замонавий синов ускуналаридан фойдаланиш бўйича батафсил тушунтиришлар берилди. Семинар якуни билан ходимларни замонавий ускуналардан фойдаланиш бўйича келгусида ўқув-амалиёт семинарлари ташкил этилиши келишиб олинди.

30 мая 2018 года в агентстве “Узстандарт” при участии представителей компании “PerkinElmerInc” состоялся семинар на тему «Международные стандарты контроля качества сельскохозяйственной и пищевой продукции».
В работе семинара приняли участие специалисты агентства “Узстандарт” и его территориальных подразделений, представители ГЦСЭН при Министерстве здравоохранения, Государственной инспекции карантина растений, ООО ”Донмахсулотлари”, Государственного комитета ветеринарии.
Участникам семинара даны подробные разъяснения по использованию современного испытательного оборудования для проведения испытаний пищевой и сельскохозяйственной продукции в соответствии с международными стандартами.
По завершении семинара участники пришли к соглашению о проведении в последующем учебно-практических семинаров по применению современного испытательного оборудования.