2018 йил 28-29 март кунлари “Ўзстандарт” агентлиги томонидан "International Hotel Tashkent» меҳмонхонасида “Ўзбекистоннинг экспорт салоҳиятини ошириш. Сифат инфратузилмаси ва маҳсулотларни ҳалқаро стандартларга мувофиқлигини баҳолаш” мавсузсида Халқаро илмий-амалий конференция ташкил қилинади.
Конференцияга Халқаро молия корпорацияси, БМТ тараққиёт дастури, Германия физика-техника институти, Турк стандартлари институти, GLOBAL G.A.P котибияти, Ҳалқаро савдо маркази, БМТнинг озиқ-овқат ва қишлоқ хўжалик ташкилоти, Германия ҳалқаро хамкорлик жамияти ташкилотларининг халқаро экспертлари ва бошқа мутахассислар таклиф этилган.
Халқаро конференция яқиндан фикр алмашишга, маҳаллий сифатли маҳсулотларни ишлаб чиқаришни барқарор ва изчил ривожлантириш, экспортни кенгайтириш учун аниқ чора-тадбирлар ва йўл хариталари ишлаб чиқиш, маҳсулотларнинг сифатини яхшилашга қаратилган вазифаларни ҳал қилиш ва ўзбек тадбиркорларнини ташқи бозорда рақобатбардош бўлишга ёрдам бериш учун зарур билимларга эга бўлишга ёрдам беради.
Халқаро конференциянинг кун тартиби билан қуйидаги ҳавола орқали танишиш мумкин.
Барчани ушбу конференцияда иштирок этишга таклиф этамиз. Қўшимча маълумотларни 202-00-11 (1081) телефони орқали олиш мумкин.

28-29 марта 2018 года в гостинице «International Hotel Tashkent» Агентством «Узстандарт» запланировано проведение международной научно-практической конференции на тему «Увеличение экспортного потенциала Узбекистана. Инфраструктура качества и оценка соответствия международным стандартам».
На конференцию приглашены международные эксперты Международной финансовой корпорации, Программы развития ООН, Германского физико-технического института, Турецкого института стандартов, секретариата GLOBAL G.A.P., Международного торгового центра, представительства Продовольственной и сельскохозяйственной организации Объединенных Наций, Германского общества международного сотрудничества и др.
Международная конференция позволит обеспечить тесный обмен мнениями, разработать конкретные мероприятия и дорожные карты по стабильному и поступательному развитию и расширению экспорта отечественной продукции, решить поставленные задачи по повышению качества товаров и вооружить предпринимателей Узбекистана необходимыми знаниями, которые помогут стать им более конкурентоспособными на внешних рынках.
С программой международной конференции можно ознакомиться по ссылке.
Приглашаем принять участие в работе конференции. Для получения подробной информации можно обратиться по телефону 202-00-11 (1081).