2017 йил 2 ноябрда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 25 апрелида 237-сонли қарори билан тасдиқланган “Муомалага чиқарилаётган ғилдиракли транспорт воситаларининг хавфсизлиги тўғрисида”ги Умумий техник регламент кучга кирди.
Шу сабабли, “Ўзстандарт” агентлиги номига транспорт воситаларини сертификатлаштириш юзасидан кўплаб мурожатлар келиб тушаётганлиги сабабли, Умумий техник регламентда транспорт воситаларининг мувофиқлигини баҳолашга қўйилган асосий талаблар бўйича тушунтиришлар берилмоқда.

2 ноября 2017 года вступил в силу Общий технический регламент  «О безопасности колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение», утвержденный Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан  от 25 апреля 2017 года   №237.
В связи с тем, что в адрес агентства «Узстандарт» продолжает поступать значительное количество вопросов, связанных с сертификацией транспортных средств, публикуется разъяснение по основным требованиям указанного Технического регламента, в части оценки соответствия транспортных средств. Ознакомиться с разъяснениями агентства «Узстандарт» можно по ссылке.