2016 йилнинг 18-20 май кунлари ОАЖ МКК “Ўзэкспомарказ”нинг кўргазма майдончаларида “Ўзбекистон Нефт ва Гази – OGU 2016” 20-халқаро юбилей кўргазма ва конференцияси бўлиб ўтди.
Ушбу кўргазмада жаҳоннинг олди корхоналари ва йўналиш бўйича эксперт мутахассислар қатнашдилар, тадбирнинг кенг кўламли ва илмий дастури эса углеводород ҳомашё бозорининг асосий масалаларини ўз ичига қамраб олди.
OGU 2016 кўргазмасида Озарбайжон, Австрия, Болгария, Буюк Британия, Германия, Индонезия, Италия, Эрон, Қозоқистон, Хитой, Мальта, Норвегия, Уммон, Польша, Россия, Руминя, АҚШ, Сингапур, Туркманистон, Туркия, Украина, Франция, Чехия Республикаси, Швейцария, Жанубий Корея каби 26 та мамлакатлардан 200 дан ортиқ корхоналар қатнашдилар.
Тадбир доирасида “Ўзстандарт” агентлигининг расмий стенди тайёрланди. “Ўзстандарт” агентлиги “Тошкент шаҳар синов ва сертификатлаштириш маркази” ҳодимлари ташриф буюрганларга сертификатлаштириш ва сифат тизимларини бошқариш борасида маълумотлар беришди, шунингдек Ўзбекистон Республикаси ҳудудида сертификатлаштириш тартиботи бўйича презентация намойиш этишди.

В период с 18 по 20 мая  2016 года на экспозиционных площадях ОАО НВК «Узэкспоцентр» проводилась  20-я юбилейная Международная выставка и конференция «Нефть и Газ Узбекистана - OGU 2016».
Юбилей собрал экспертов отрасли и передовые компании мира, а широкая выставочная и научная программа мероприятия охватывала основные вопросы рынка углеводородного сырья.
Всего в работе OGU 2016  приняли участие более 200 компаний из 26 стран, в том числе, из Азербайджана, Австрии, Болгарии, Великобритании, Германии, Индонезии, Италии, Ирана, Казахстана, Китая, Мальты, Норвегии, Королевства Оман, Польши, России, Румынии, США, Сингапура, Туркменистана, Турции, Украины, Франции, Чешской Республики, Швейцарии, Южной Кореи и др.
В рамках мероприятия был оформлен официальный стенд агентства «Узстандарт». Специалисты ГП «Ташкентский центр испытаний и сертификации»  агентства «Узстандарт»  консультировали посетителей выставки по вопросам сертификации и систем управления качеством, а также провели презентацию по процедуре сертификации продукции на территории Республики Узбекистан.