“GIZ” дастури Марказий Осиё давлатларида савдони ривожлантириш, озиқ-овқат маҳсулотларининг рақобатбардошлигини ошириш мақсадида,  НАССР, ИСО 22000, FSSC, GLOBAL G.A.P стандартларига мувофиқ консалтинг компаниялари ва сертификатлаштириш органлари томонидан кўрсатиладиган хизматларни такомиллаштириш бўйича танлов эълон қилинган.
Танловда иштирок этувчиларга бўлган талаблар ва ариза шакли таклифномада келтирилган бўлиб, иштирок этувчи номзодлар жорий йилнинг 26 январ кунига қадар иловада келтирилган ариза тақдим этишлари белгиланган:
Лойиҳада иштирок этувчилар қуйида келтирилган талаблар билан танишган ҳолда аризани белгиланган тартибда тўлдиришингиз сўралади.

Программа GIZ “Упрощение процедур торговли в Центральной Азии» приглашает на конкурсы по участию в цикле мероприятий по повышению осведомлённости производителей и развитию услуг по консультированию и сертификации по стандартам пищевой безопасности (НАССР, ИСО 22000, FSSC, GLOBAL G.A.P).
Отбор участников будет проводиться на конкурсной основе с учетом соответствия установленным критериям и готовности внести свой вклад в развитие и продвижение услуг по стандартам пищевой безопасности в Центральной Азии.
Для участия в проектах необходимо ознакомиться с условиями и критериями проведения конкурсов:
и в срок до 26 января 2018 года заполнить и направить соответствующие формы-заявки координатору проекта.
Контакты для получения дополнительной информации: Гузаль Каххарова – координатор Программы GIZ, Тел.(99871) 2806756, e-mail:guzal.kahharova@giz.de